High Honors

Honor Roll

(3.75-4.0 GPA)

Grade 9

Jonathan Abel, Kaylea Affeld, Caleb Andrews, Caelan Baney, Lydia Bilitz, Joshua Bittorf, Breanna Davis, Ella DeNoyer, Keely Draheim, Sarah Fisher, Aaron Fritz, Mya Hemling, Lola Hilbelink, Naomi Hundt, Samuel Knapp, Caleb Koester, Matthea Lenz, Aaron Lindert, Lauren Lostetter, Kyle Main, Audrey Meier, Grace Meinel, Morgan Mlsna, Riley Parsons, Greta Pingel, William Popp, Annie Povich, Alyssa Reinke, Emily Schafer, Sadie Schneider, Lily Schuetz, Austin Schwab, Sofia Shramek, Nora Statz, Hannah Uttech, Sierra Vogel, Douglas Weittenhiller III, Logan Wensel, Ianna Wolfram and Kiara Wolfram.

Grade 10

Elizabeth Brudos, Ella Butzine, Lydia Buxa, Jack Egelseer, Kinsey Gade, Jada Gresens, Ashley Grundman, Graham Hatcher, Maya Heckmann, Caitlin Heinrich, Emmilee Hillier, Joshua Hodkiewicz, Rachel Huebner, Samuel Ibeling, AnaCristina Iglesias, Elizabeth Isham, William Jorgensen, Payton Kuepers, Sydney Langille, Brendan McKenna, Emily Meiller, Haylee Meske, Hannah Meyer, Hailey Miller, Julia Neuberger, Kaylee Raymond, Carter Roekle, Payton Roth, Stephanie Schafer, Evelyn Schauer, Riley Schmidt, Grace Seim, Emma Strohm, Claudia Stuebs, Evelyn Terry, Jada Teteak, Joy Thompson-Wurz, Seth Veers, Kendra Wilson and Laura Zank.

Grade 11

Annika Bilitz, Ryann Burger, Isabella Collins, Samantha Detert, Kyle Doering, Daniel Faupl, Cody Gumz, Matthew Gunst, Gilbert Haw, Janae Jensen, Abel Krauklis, Rachel Mayer, Elise Meier, Alessandra Murray, Logan Pampel, Bronte Perkins, Megan Reinke, Alex Ryan, Owen Schoenherr, Espen Storlie, Nathaniel Stout, Molly Sturgill, Lauren Thiele, Kirsten Thundercloud, Amber Wardall, Grace Westrate and Christopher Yunck.

Grade 12

Samantha Anderson, Olivia Andress, Abigail Buxa, Will DeNoyer, Olivia Fregien, Katherine Guld, Lukas Heckmann, Brevin Jegerlehner, Jennica Jensen, Paul Johnson, Olivia Kassulke, Madelynn Klug, Grace Krieser, Rebecca Lang, Cole Lauersdorf, Kayla Laures, Kyle Leis, Taylor Luetzow, Luke Marti, Jack Monis, Mariah Mortensen, Ethan Neumann, Mira Parker, Rachel Poyner, Lucas Schneider, Riley Schulz, Kaitlyn Shadoski, Jackson Stake, Anna Swenson, Kira Tweit, Taylor Wolfram and Peter Zambo.

Honors

(3.25 – 3.749 GPA)

Grade 9

Isaiah Asmus, Emily Becker, Brynn Boche, Nicole Czaplewski, Mason Eckhardt, Emma Etheridge, Lilianna Flint, Logan Hilbelink, JeriAnne Hollis, Carter Huber, Aree Huwe, Jeffrey Kalma, Micah Koschnitzke, Nathaniel Krenke, Claire Liddicoat, Tyler Marty, Calvin Murray, Carly Paske, Nicholas Peterson, Faith Retzlaff, Jameson Schmidt, Brock Schneider, Spencer Sturgill, Ketia Vater and Katelyn Wagner.

Grade 10

Isaiah Andress, Cooper Clark, Micah Cody, Isabella Cook, Noah Fields, Kylee Gnabasik, Megan Grambsch, Bryan Guzman, Kristel Hafenstein, Austin Haley, Julia Hallman, Caleb Hermanson, Jordyn Jaeger, Kyle Jaeger, Joel Kluz, Anna Kreutz, Olivia Krieser, Elizabeth Loppnow, Remy Matthews, Madison McGurk, Isaiah Minning, Isabella Mueller, Mia Murray, Benjamin Neumann, John O’Donnell, Olivia Odrich, Ian Olszewski, Alyssa Ratzow, Lillian Runke, Christian Schmidt, Caroline Schulz, Darren Schuster, Connor Slattery, Morgan Slonaker, Devin Splinter, Anika Stone, Lily Storlie, Jennifer Taylor Evert, Jeremiah Tratar, Olyvia Uecker, Sarah Ulsberger, Tersony Vater, Amber Vertein, Elijah Wohling and Nicholas Yaroch.

Grade 11

Madeline Abel, Jocelyn Asmus, Ashley Behnke, Maximus Bennett, Emma Berg, Anna Bilitz, Kaitlin Burk, Kaitlyn Buss, Oliver Butler, Alicia Childs, Matthew Davis, Connor Dobson, Jadyn Duddeck, Trevor Geerdts, Emily Godwin, Calvin Grant, Jacob Horta, Karli Johnson, Kristin Karas, Kendra Kasper, Karissa Kilian, Elijah Knapp, Hannah Koenig, Lydia Krenke, Taylor Laures, Serena Leis, Seth Lozano, Brynn McDermott, Katelyn McGurk, Wesley McLain, Micah Missall, Kobe Paske, Madelyn Plitzuweit, Maria Saavedra, Carter Schneider, Cole Schuster, Katie Stuebs, Dinesh Tadepalli, Isaiah Terry, Keira Thurnbauer and Ashley Valerio.

Grade 12

Janelle Arndt, Miranda Blake, Carson Brumm, Carter Buchta, William Bushie, Margaret Cody, Caitlin Condon, Alyssa Fehrman, Maddison Fenner, Alyssa Fischer, Noelle Gates, Benjamin Grambsch, Sophia Griffin, Joshua Groninger, Seth Hackbarth, Gracie Hillier, Tyler Holzhueter, Marilyn Klein, Caleb Kuepers, Molly Lindloff, Grace Loescher, Sadie Matthews, Emily Meske, Chad Nolte, Timothy Nommensen, Hayden Oestreich, Ryan Preskar, Caleb Raymond, Ryan Rumary, Dustin Schulz, Christopher Schwantes, Luke Stauffacher, Savannah Steffen, Maxwell Thiele, Max Thomas, Madelaine Triebold, Hannah Tucek, Olivia Turke, Isac Veers and Hannah Willems.

Commendables

(3.0 – 3.249 GPA)

Grade 9

Brandon Decker-Gonzales, Simon Fregien, Calvin Geerdts, Trevor Holzhueter, Kayla Indra, Benjamin Kasper, Ethan Lozano, Jackson Milbrath, Michael Mittag, Ethan Schulz, Brandon Steger, Nick Thomas and Jayden Thundercloud.

Grade 10

Kendra Blake, Nathan Chesterman, Stephanie Georgi, Connor Griffin, Nathaniel Heins, Megan Jones, Micah Nasett, Henry Raemisch, Logan Reich and Gabriel Uttech.

Grade 11

Monica Bischoff, Abbie DiGiovanni, Bryce Eckhardt, Arthur Evangelist, Adam Frohmader, August Gresens, Daisy Penaloza, Breanna Preskar, Olivia Ryan and Collin Schulz.

Grade 12

Tyler Affeld, Vanessa Bischoff, Megan Borth, Jaclyn Davis, Tyler Degner, Teryn Hamilton, Joshua Lindert, Casey Ponyicsanyi, Catherine Richart, Dominic Schmidt, Jessica Scott, Albert Wood and Monique Zastrow.

Load comments